Login

2019/2020

Kdo jsem? - Wer bin ich?

Ve hře Wer bin ich jsme s devátými třídami hádali názvy povolání. Deváté třídy se už totiž pomalu připravují na dospělý život s volbou povolání, tudíž naše hodina nám měla rozšířit obzory v německých názvech povolání - der Astronaut, der Koch - kuchař, der Gärtner - zahradník, ale třeba i princezna - die Prinzessin, kominík - der Kaminfeger a kouzelník - der Zauberer.

Tato nevšední hodina žáky velmi pobavila a odvázala. Žáci si poté udělali anketu, jakému povolání by se věnovali reálně.

Vyhrála praktická povolání - nejvíce bylo právníků, učitelů, ekonomů a bankovních úředníků.

Mgr. M. Hellerová a deváté třídy


Babí léto před Městským úřadem

Naše orientální tanečnice zazářily při svém vystoupení na tradiční podzimní akci, kterou pořádala MČ Prahy 17, s názvem Babí léto. Zazářily skutečně doslova, protože měly zlatá křídla, třpytivé kostýmy a celé odpoledne navíc krásně svítilo sluníčko. Všechny tanečnice se zářivě usmívaly, takže jim určitě diváci odpustili, pokud se některá náhodou zapomněla včas otočit nebo se omylem otočila na jinou stranu. Navíc se spolu s ostatními dětmi účastnily tomboly, takže vyhrály i krásné ceny. Byla to vydařená akce a myslím, že příští rok pro diváky rády zatančí zase.

Mgr. Jana Kalinová


6. B v knihovně


Festival vědy

Dne 4.9.2019 naše třída společně s ostatními devátými ročníky navštívila společnou akci vysokých škol, akademií a fakult s názvem „Festival vědy“. Jedná se o projekt, který se již několikátým rokem provozuje na Vítězném náměstí v Dejvicích. Když jsme se rozdělili do skupin, měli jsme jedinečnou příležitost obejít si většinu stánků zaměřených nejen na přírodovědné a technické obory, ale na stanovištích jsme si mohli vyzkoušet i spoustu praktických činností a nechyběly ani soutěže a kvízy, takže jsme si dokonce procvičili naše znalosti. Každé stanoviště měla na starost jedna ze škol z celé ČR. Od technické, dopravní, biochemické, medicínské přes fakultu tropického zemědělství, až po fakultu přírodních a potravinových zdrojů. Například tam byli na ochutnání jak smažení, tak pražení cvrčci a červi. Na jednom z chemických stanovišť nám studenti předváděli, jak se vyrábí mléčné výrobky bez velkých strojů, v další části jsme měli za úkol poskládat chemické značky prvků přesně tak, jak jdou za sebou v periodické soustavě. Chvílemi jsme si doslova zavařili mozkové buňky. Pro ty, kdo nepatří do skupiny nadšenců chemie, zde byl např. stánek s první pomocí. I zde jsme byli odborně poučeni a následně jsme si mohli zkusit, jak to chodí v praxi. Každý z nás si zde našel stanoviště, které ho zaujalo a něco jsme se přiučili.

Natálie Stránská, IX. B


Základní škola genpor. Františka Peřiny

Created by © 2011-2018 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy