Škola v přírodě Janov nad Nisou 4. D, 4.E (13. 5. - 17.5. 2019)

V pondělí 13.5. se třídy 4.D a 4.E vypravily na školu v přírodě do Janova nad Nisou v okolí Jizerských hor kouknout se na ta panoramata. A nejenom to, ale ještě mnohem více. Především si užít okouzlující horské přírody, výjimečné atmosféry školy v přírodě s cílem utužit třídní kolektiv, zahrát si spoustu prima her a užít si připraveného programu. A tak se i stalo.
V Janově nad Nisou nás přivítal krásný hotel s příjemnou paní vedoucí a útulným prostředím. Výborný oběd nás přesvědčil o tom, že celý týden bude o naše stravování dobře postaráno. A už mohlo začít seznámení s instruktory a programem, který se nesl v duchu Cesty kolem světa.
V úterý jsme vyrazili na bobovou dráhu a na trampolínu a užili si spoustu legrace. Ve středu nás čekal program v Muzeu skla a bižuterie v Janově nad Nisou, který byl velmi povedený. Děti byly rozděleny do skupin, nejprve si v dílničce vyrobily zažehlený obrázek, který se skládal z různých částí dle výběru dětí a poté obdržely do skupin pracovní listy s poznáváním a hledáním v Muzeu bižuterie a skla, které bylo nesmírně krásné a zajímavé. Obsahovalo totiž nádherné kousky z bižuterie a skla napříč staletími. Po návratu děti čekal výborný oběd, odpolední program a noční hra, která byla dobrovolná, neboť některé děti byly unavené a někteří byli přemoženi strachem přespříliš. Ale to nevadí, ti to zkusí třeba napřesrok.
Noční hra většinu účastníků zaujala, soudě dle ranních rozprav u snídaňových stolů. Dopoledne bylo věnováno opět získávání školních vědomostí, poté následoval klasický denní program - oběd, odpolední klid, odpolední program, večeře, večerní program, večerka. Poslední den děti čekalo rozloučení se školou v přírodě v podobě diskotéky. Instruktoři připravili hudbu a hodná paní vedoucí obstarala blikající světla, takže taneční parket v jídelně vskutku náhle velmi připomínal ten diskotékový. Všichni se bavili a tancování si užili. Páteční den byl poslední, a proto jsme se rozhodli školu v přírodě zakončit jak jinak než v přírodě, konkrétně pěším výletem na rozhlednu Slovanka. Počasí nám přálo a výhled z rozhledny byl moc pěkný. Děti se domů vracely spokojené a obohacené o mnoho pěkných zážitků. Kromě rozzářených dětských tváří nás potěšily i milé emaily od rodičů Děkujeme moc za všechno dokonalé zpravodajství z ŠVP a také za péči Vás a všech o naše děti na takto zátěžové akci! Moc si toho vážíme, že jste ochotni s nimi vyjíždět. Za Kačenku děkují, spokojení rodiče.
Mgr. R. Malenová
foto: Mgr. L. Štěpánová

Škola v přírodě – 5. C a 5. F

V pondělí 13. května jsme vyrazili na školu v přírodě do Špindlerova Mlýna. Ubytovaní jsme byli v Alpském hotelu, měli jsme hezké pokoje a výborně nám vařili. Tématem naší školy v přírodě byly olympijské hry. Házeli jsme medicimbalem, stříleli z luku, běhali, skákali, hráli lacrosse a vyzkoušeli si mnohé další disciplíny. Přestože nám počasí moc nepřálo, dokonce i sněžilo, hodně času jsme trávili venku, zvládli jsme i procházku po Špindlerově Mlýně a vystoupali i nějaké kopce. Ve středu jsme navštívili místní horskou službu. Večer jsme hráli různé hry, nejvtipnější byla hra na tlusťocha, hodně jsme se nasmáli u hry na náhodu. Ve čtvrtek jsme se vyřádili na závěrečné diskotéce. Škola v přírodě se nám moc líbila, skvěle jsme si to užili.