logotyp
Login

2016/2017

Škola v přírodě 3. F

V červnu jsme jeli na školu v přírodě do Borovice u Mnichova Hradiště v Českém ráji. Náš tým Omicron si postavil svou vesmírnou loď a vytvořil vlajku. Plnili jsme různé úkoly, sportovali a hráli hry. Vyrazili jsme i na túru, do bazénu a na diskotéku. Ti odvážnější zvládli i noční bojovku.


Děti ze třídy 3. F poslaly vybrané práce do výtvarné soutěže Ministerstva zahraničí s tématem Propagujeme turistiku v regionech Čech, Moravy a Slezska. Josefína Veselková se umístila na 3. místě s obrázkem Letohrádku královny Anny a zúčastnila se předávání cen v Černínském paláci. Gratulujeme!


Sport bez předsudků - červen 2017

V červnu jsme se zúčastnili akce „Sport bez předsudků“. Na jednotlivých stanovištích jsme si zahráli ragby, trénovali fotbal a vyzkoušeli atletické disciplíny.


1.6.2017 - 3. E. F.

Třeťáci oslavili svůj svátek v Jump parku a moc si to užili.


Spaní v lese-4.E

Zážitky některých dětí z akce pořádané Lesy hl.m.Prahy:
Alex: Sraz jsme měli navečer u školy v pátek 26.5. a jeli jsme do ZOO koutku v Malé Chuchli,kde nás čekal lesník a zavedl nás ke srubu-místu her a nocování.
David: Mohli jsme si prohlížet v ZOO koutku různá zvířata Mě zajímala hlavně poštolka obecná. Večer jsme pozorovali sovy – puštíka, výra velkého se sýcem obecným.
Anička:V ZOO koutku měli hodně lesních zvířat,např.sojky,lišky,muflony,jeleny,kozy,veverky.Mně se nejvíc líbili mývalové.V lese jsme hráli hru na netopýry a můry.Pak jsme opékali buřty.V noční hře jsme hledali ve skupinkách s baterkami svítící oči živočichů.
Filip: Potom byla noční bojovka, při které jsme cestou temným lesem vyplňovali tajenku. Lekl jsem se kančích zvuků vydávané naším instruktorem Filipem.
Libor: V lese se mi líbilo, že jsme mohli být dlouho do noci vzhůru. Všichni jsme potom spali ve velkém zeleném stanu. Ráno jsme šli s lesníkem do ohrad krmit zvířata.
Eliška: Skvěle jsme si to užili. A myslím si, že to byl nejlepší výlet, který jsem kdy zažila.


Výtvarná soutěž

Dům zahraniční spolupráce vyhlásil na letošní školní rok výtvarnou soutěž s tématem Mýtické a mystické bytosti, bohové a hrdinové, nadpřirozeno i tajemno, kouzla a čáry mezi námi. Z naší školy se soutěže zúčastnily čtyři třídy. Mezi oceněnými příspěvky je obrázek Nelly Horčičkové z 3. F. Gratulujeme!


Čarodějná Škola

Malá Čarodějnice přivítala začínající čaroděje a čarodějky na hradě „Sovín“, kde se seznámili s pohádkovou postavou….Každý z přítomných se představil pohádkovým jménem a předvedl svoje kouzlo,či zaklínání…Nečekaně nás navštívila čarodějnice Bimbula, která nám celou akci chtěla přerušit, ale my jsme se nedali a Bimbulu svou dobrotou a láskou nakonec získali na svou stranu….všechno dobře dopadlo…Prožívali jsme zábavné chvilky plné vzrušení a napětí,hrátek a tvoření…Na závěr dostal každý výuční list a stal se tak čarodějem a kamarádem Malé čarodějnice…
Autor: Mgr. Vyjídáková Dana
Učitelka 0.A


Projektový den – Do lesa s lesníkem

9. 5. 2017 se všechny třídy na naší škole zúčastnily projektového dne s názvem Do lesa s lesníkem.
Tento projekt jsme získali jako odměnu za první místo ve sběru lesních plodů, který každoročně pořádají Lesy hl. města Prahy.
Na 4 stanovištích se žáci postupně seznamovali s každodenní prací lesníka a jeho péčí o přírodu.
Prošli si vývojem lesa od semínka po dospělý strom, vyzkoušeli si práci lidí, kteří se o les starají.
Prakticky měřili stromy, poznávali stažené kůže lesních živočichů.
Viděli, že ač je lýkožrout malý živočich, napáchá nesmírné škody v lesích.
Zároveň se dozvěděli, jakým způsobem lze bojovat proti tomuto škůdci.
Nejen s těmito informacemi, ale i s praktickými dovednostmi, děti odcházely z tohoto naučného a zajímavého projektu.

Lesům hl. města děkujeme!
Mgr.Šárka Jindrová, ZŠ genpor.Fr.Peřiny, pracoviště Laudova


V říši hmyzu


Zatoulané pohádky - 3. E, 3. F, 4. F

Ve středu 19. dubna jsme shlédli představení Vojenského uměleckého souboru Ondráš Zatoulané pohádky. V pohádkovém příběhu na motivy známých pohádek nechyběly ani písničky a tanec.


Jarní běh Hvězdou

Ve středu 5.4. se zúčastnilo 16 žáků z 2. – 5.tříd již 13.ročníku orientačního běhu v oboře Hvězda.
Každoročně slavíme úspěch a nejinak tomu bylo i v letošním ročníku.Do cíle si pro pohár doběhlo
celkem 7 našich žáků.

Pro zlatý pohár za 1.místo Filip Kellev 3.E
Jiří Habesberger 5.E.
Pro stříbrný pohár za 2.místo Filip Lasík 2.H
David Tichý 3.F
Pro bronzový pohár za 3.místo Barbora Habesbergerová 2.G
Josefína Veselková 3.F
Matouš Kačur 4.F
Nejen vítězům,ale i všem našim běžcům gratulujeme za první jarní běžecké výkony a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.


Knihovna Smíchov 3. E a 3. F

V dubnu jsme navštívili městskou knihovnu na Smíchově. V rámci ročníkového třídního projektu Z pohádky do pohádky jsme měli připravený program o českých i světových pohádkách a jejich autorech.


Setkání se spisovatelkou

Daniela Krolupperová je spisovatelka dětských knih, překladatelka a tlumočnice ze severských jazyků. Zavítala k nám na besedu, kde nás seznámila se svými knihami a četla ukázky především z knihy Bubáček. Na závěr došlo i na autogramiádu.


Exkurze u hasičů v Řepích

Většina tříd naší školy využila nabídku řepských hasičů a vyrazila na exkurzi. Návštěva hasičské stanice byla zábavná a zajímavá. Děti se dozvěděly mnoho informací o tom, jak hasiči fungují a co všechno jejich práce obnáší. Vyzkoušely si uniformu, prohlédly auta a jejich výbavu.


Rejdištěm vodníků podél Vltavy – 3. E a 3. F

V březnu jsme vyrazili na procházku podél Vltavy. Prošli jsme nábřeží i ostrovy a z Kampy jsme zamířili na Malou Stranu. Po cestě jsme se dozvídali zajímavosti o tom, jak se u Vltavy žilo dříve, jak Pražané řeku využívali a také o společenských akcích, které se na řece konaly. Poslechli jsme si i pověsti, které se vážou k památkám kolem řeky.

21. 3. 2017 se naši třeťáci vydali na vycházku Prahou podél řeky Vltavy. Připomněli si význam řeky pro město, proč právě zde vznikaly první osady a jak se žilo jejím osadníkům. Komu všemu voda dodávala obživu a kdy naopak Pražany pěkně potrápila. Seznámili se, se zajímavým úsekem Rašínova nábřeží na pravém břehu, mostem Legií, Střeleckým ostrovem a částí malostranského břehu. Dozvěděli se třeba, kolik má Vltava na území Prahy ostrovů a mostů. Na Kampě bylo vzpomenuto i na místní mlynáře a vodníky.
Pro všechny to byl krásný zážitek.


PÍSMENKOVÝ DEN

Na písmenkový den se už děti z přípravné třídy moc těšily.
My si s písmenky hrajeme již delší dobu,
ale tento den byl vyvrcholením našeho snažení se spoustou nových
prvků. Nejdříve jsme museli “ Přiletět do Písmenkové Země.“
Zde si každé dítě vybralo jednu hromádku písmen a hledalo svoje první písmenko ve svém jméně.
Zahrály jsme si písmenkové „Karty“. Děti ukazovaly stejné karty, které viděly na tabuli.
Potom je čekalo velké hledání svého jména opět z karet, které byly pomíchané a rozložené na zemi. Tato část je velmi zaujala, a bylo příjemné vidět, jak si děti již dokážou poradit a vzájemně vyměňovat písmena, která byla v jiné barvě, atd..
Nechyběla ani báseň Písmenka a stavba letadla, které nás postupně odváželo z Písmenkové Země …na cestě nás čekala relaxační zastávka venku,kdy jsme využily sněhové nadílky a každý se snažil klacíkem napsat svoje jméno.
A že lze písmenka vytvořit i z dětí, tak to se nám také podařilo.
Celé dopoledne nám rychle uběhlo a všichni jsme měly příjemný pocit z dobře vykonané práce.
Mgr. Vyjídáková Dana
Učitelka 0.AKDE BEREME ENERGII MY? 3. E a 3. F

V prvním lednovém týdnu jsme měli ve třídě program ekocentra Podhoubí Kde bereme energii my? Vytvořili jsme si denní jídelníček, nakoupili si suroviny a pak jsme zjišťovali, jestli náš jídelníček odpovídá zásadám zdravé výživy. Na závěr jsme ve skupinách přichystali zdravé svačiny pro celou třídu – např. jáhlové kuličky, pomazánku a ovocný talíř.


Vánoční vystoupení

Předvánoční čas na Laudovce začal výzdobou budovy, vánočním jarmarkem a vyvrcholil vánočním vystoupením žáků pro rodiče.
Všechny třídy se do akcí aktivně zapojily a úspěch na sebe nenechal dlouho čekat. Z trhu plného zboží si odnesli všichni rozmanité výrobky dětí. Ať už to byly výrobky z papíru,keramiky, látky či perníku, všechny se úspěšně prodaly.
Ve dvou vánočních vystoupeních nechali rodiče předvánoční shon přede dveřmi školy a jejich děti je svými výkony nechaly vnést do klidné vánoční pohody, a to tanečními, pěveckými a recitačně dramatickými čísly od nejmenších předškoláčků až po páťáky.
„Ten vánoční čas“ příjemně naladil, tanec pobavil a závěr za zpěvu koled a vyslovených přání všechny určitě dojal.
A co na závěr? „Ten vánoční čas“ – jistě přijde zas…

J. Štěpanovská, Š. Jindrová


Vítězství ve sběru lesních plodů

Každoročně se žáci Laudovky účastňují soutěže ve sběru lesních plodů, kterou pořádají Lesy hlavního města Prahy.
Po dobu dvou měsíců sbírali šišky a žaludy. Žaludy poslouží jako zpestření stravy zvířecích obyvatelů zookoutků a šišky budou použity v hostivařském zookoutku - jednak jako výplň gabionového oplocení a zároveň poslouží jako útočiště pro různé zástupce hmyzí říše. Díky pomoci sběračů se zookoutek může pyšnit největším hmyzím hotelem v ČR.
V konkurenci 24 pražských škol a školek jsme byli nejlepší - naše škola se umístila na 1. místě s celkovým počtem 675 kg nasbíraných lesních plodů. Radost byla nejen z vítězství, ale i ze slavnostního předávání odměn za doprovodu lesních rohů. Škola obdržela pamětní listinu i certifikát na projektový den ekologického zaměření.
Máme radost, že se děti do této akce aktivně zapojily a dokázaly, že jim osud zvířat v zimě není lhostejný.

Š. Jindrová, J. Štěpanovská


Návštěva Knihovny v Řepích

Přípravná třída Soviček navštívila v předvánoční čas „Knihovnu“ v Kulturním
centru na Průhonu,aby se seznámila s jejím prostředím a nabídkou knih .
Děti si poslechly příběh s vánoční tematikou, sdělily svoje přání k Vánocům,
zazpívaly a zatancovaly…Prohlédly si knihy dle vlastního výběru a zájmu.
Mnohé děti již Knihovnu s rodiči pravidelně navštěvují a věřím, že po dnešní návštěvě ,
zájem o Knihovnu bude ještě větší…
Mgr.Vyjídáková Dana


Vánoce v Čechově stodole – 3. E a 3. F

Ve čtvrtek 15. prosince jsme jeli na vánoční výlet do Čechovy stodoly. Navštívili jsme čertovskou školu, kde si nakonec čert nikoho nenechal. Anděl nás zavedl i do nebe a na výstavu vánočních tradic a zvyků. Na závěr jsme si ve vánoční dílně vyrobili ozdobu na stromeček.


Výstava betlémů - 3. E a 3. F

V pondělí 12. prosince jsme jeli na výstavu betlémů do kostela Panny Marie Sněžné. Viděli jsme spoustu krásných betlémů, dokonce i korálkový, háčkovaný nebo vyrobený ze skořápek ořechů. Nejvíc se nám líbil skoro pětimetrový mechanický betlém.


„Čertovská škola- čertoviny“

Tancovali čerti v kole od večera do rána.
Čertice se radovaly, že je prima zábava.
Lucifer se na ně zlobí:“Kdopak bude pracovat?..nosit dříví a pod
kotlem přikládat?..“
Takovou zábavu si vysloužili Čertíci z přípravné třídy.
Zakusili návštěvu Lucifera, zachránili čertíka Sebíka,
plnili nejrůznější úkoly,zpívali a křičeli, dupali a tancovali, ale také
poznali, že i v čertí škole se musí dodržovat pravidla.
Autor: Mgr. Dana Vyjídáková
Učitelka přípravné třídy


Mikuláš v "Laudovce"

5.12. se zastavil v naší škole Mikuláš s čerty a anděly. Děti dostaly drobné dárky a slíbily, že budou v dalším roce hodné.


Výlet 1.G. a 1.H. - Peklo

28.11. 2016 děti z prvních tříd navštívily "Peklo" v Příbrami. Výlet se vydařil, sestoupily jsme do podzemí, kde se nás ujal vládce podzemí Permon a ukázal dětem, jak se těžila ruda v dávných dobách a zároveň dětem poskytl ochranu před čerty, kteří se ve štole zabydleli. Po výstupu z Pekla jsme navštívili také Nebe, kde se děti setkaly s Mikulášem a sv. Petrem. Dostaly adventní kalendáře a slíbily Mikulášovi, že své malé "hříchy" do dalšího roku napraví.


Byl jednou jeden král... Karel IV.

Ve středu 16. listopadu navštívily děti z 2. F a 2. G interaktivní výstavu o Karlu IV. Dozvěděly se zde důležité informace o životě velkého českého krále, navrhly si vlastní erb, pozorovaly sluneční soustavu a dokonce si zahrály i na princezny a rytíře.


4. E na radnici

To, že občas ožívá radnice naší městské části dětským smíchem, na to jsou zaměstnanci vcelku zvyklí. Jenže smích tentokrát nepatřil miminkům při vítání občánků, ale dětem podstatně starším.
1 listopadu, v rámci výuky vlastivědy, přišla na radnici celá třída a nutno podotknout, že nadšení bylo patrné. Sice nevíme, co se v dětských hlavičkách odehrávalo, zda to byla radost z toho, že se podívají do míst, kde zatím nejspíš nebyly nebo nadšení z poznatku, že se nemusí učit. Ale evidentně si to užívaly.
Za doprovodu své paní učitelky a asistentky se děti nejprve zastavily v obřadní síni. Po celou dobu se jim s pečlivostí sobě vlastní věnovala starostka Jitka Synková, která se jim snažila dětskou formou alespoň trochu přiblížit fungování radnice, rozdělení odborů a jejich kompetencí. Došlo samozřejmě i na dotazy a to jak ze strany dětí, tak i od paní starostky. Jistě si dokážete představit, že odpovědi a otázky desetiletých dětí často vyvolaly skutečné výbuchy smíchu. A abych byla konkrétní, tak třeba představa dětí o počtu občanů naší městské části byla od 5 000 do několika milionů! Stejně vtipné bylo i zklamání dětí z toho, že znak v obřadní síni není celý ze zlata. Mimochodem, toto byl ten úplně první dotaz 
V uvolněné náladě exkurze pokračovala do zasedací síně, kde bylo ústředním tématem zastupitelstvo a rada městské části. Následně se děti přesunuly přímo do kanceláře starostky, kde došlo na společné focení, další zvídavé dotazy a samozřejmě drobné dárky.
Věříme, že tato exkurze byla pro děti přínosná nejen v tom, že nemusely sedět chvíli ve školních lavicích, ale především jako obohacení jejich výuky vlastivědy.


Projekt Finanční gramotnost

V úterý 15. listopadu absolvovali žáci třetích tříd ZŠ genpor. Františka Peřiny projekt Finanční gramotnost do škol. Během vyučovací hodiny se dozvěděli mnoho informací ze světa financí. Zjistili, jak se platilo dřív, než se začaly používat peníze. Dozvěděli se, jak a kde se peníze tisknou a také jak se měnila jejich podoba v průběhu dějin. Dalším tématem byly různé možnosti bezhotovostních plateb a zmíněn byl také bitcoin.
Nejužitečnější byly pro žáky informace o hodnotě peněz, o tom, jak se peníze vydělávají a co všechno si za ně mohou koupit. Sami se pokusili určit, co kolik stojí a co všechno zahrnuje financování domácnosti i školní docházky. Na závěr se dozvěděli, jak by měli se svými penězi hospodařit. Projekt Finanční gramotnost do škol děti zajímal a bavil, zábavnou formou se naučily něco nového a užitečného.
Mgr. Nikola Štěpánková, třídní učitelka 3. F


DEN VETERÁNŮ

V pátek 11. listopadu jsme se my, žáci 9. B, přesunuli na pracoviště Laudova, abychom dětem z prvních tříd pověděli něco málo o tomto slavném dni. Den veteránů je s naší školou úzce spojován, jelikož neseme jméno po slavném válečném veteránovi panu Františku Peřinovi. Děti se se zápalem pustily do úkolů, které jsme pro ně připravili. Byly natolik šikovné, že se zvládly naučit básničku, kterou nám poté bezchybně přednesly. Na závěr nás děti v 1. H překvapily vlastním vystoupením, což nás velice překvapilo a potěšilo. Rozloučili jsme se s nimi formou certifikátu a bonbonů. Den jsme si moc užili a doufáme, že děti také. Děkujeme za spolupráci prvňáčkům i třídním učitelkám 1. G a 1. H, vaše 9. B.
N. Balounová, A. Hütterová, K. Krausová 9.B


„Mně se tento den moc líbil, má skupinka byla pozorná a vše rychle pochopila. Nejvíce se mi líbila komunikace s dětmi. Až mě překvapilo, jak rychle se dokázaly naučit básničku a kolik toho věděly o 11. 11. a panu Peřinovi, přičemž mé otázky bez problému zodpověděly.“
L. Falešníková 9.B

„Můj pocit z této akce byl příjemný, z pohledu od stolu to bylo ještě zajímavější. Byla jsem překvapena aktivitou těch malých dětí, hodně odpovídaly a zapojovaly se. Líbí se mi spolupráce deváťáků s prvňáky a jsem ráda že jsem u jedné z nich mohla být v 1. G.“
K. Vojtíšková 9.B

„Velmi se mi líbila práce s dětmi. Naše skupinka byla velmi milá a snaživá, proto se nám s nimi dobře pracovalo. Moc jsem si to užívala.“
Z. Háchová 9.B

„Děti byly velmi snaživé a pozorné, proto jsme si akci velmi užili a můžu říci, že bych si to klidně zopakovala. Doufám, že se akce jako tyto budou pořádat dál, vzhledem k jejich pozitivnímu přínosu.“
E. Linhartová 9.B


DÁNSKÝ ORCHESTR BIG BAND NA ZŠ LAUDOVA

DÁNSKÝ ORCHESTR BIG BAND NA ZŠ LAUDOVA

Ve čtvrtek 20. října jsme si na naší škole zpříjemnili den hudebním zážitkem díky orchestru složeného z žáků základní školy v Dánsku. Učitelka hudební výchovy, která vede tento orchestr již několik let, dokázala navodit skvělou atmosféru. Žáci tleskali do rytmu hudby, seznámili se s hudebními nástroji, někteří si vyzkoušeli roli tlumočníka překladem z angličtiny do češtiny a pobavili se snahou učitelky mluvit česky. Při vystoupení zazněly písně od známých zpěváků, jako je například Michael Jackson, či skladby z pohádkových filmů jako Malá mořská víla. Doufáme, že při jejich příští cestě po Evropě, budeme mít opět možnost poslechnout si tento orchestr v Praze.


VÝLOV LIBOCKÉHO RYBNÍKA - 2. - 5. třídy

Každým rokem se zúčastňují naši žáci sběru lesních plodů, aby pomohli lesní zvěři v zimě. Sběr pořádají Pražské lesy, které daly všem dětem zúčastněných tříd za výborné výsledky v loňském sběru odměnu. A to formou účasti na výlovu Libockého rybníka.
Na děti u rybníka čekala čtyři stanoviště, na kterých se dozvěděly zajímavosti o životě ve vodě i kolem vody. Prohlédly si v kádi při výkladu rybáře různé druhy živých ryb. Vyzkoušely si i rybářské náčiní a pomůcky včetně lovení prutem. Součástí programu byly ukázky dalších vodních živočichů- raků, mušlí, vodního ptactva a kůží drobných savců.


Halloweenské vyučování

V úterý 1. listopadu se nastěhovala do naší školy strašidla. Na chodbách jsme potkávali děti v různých strašidelných kostýmech a maskách. Výuka angličtiny se nesla v duchu Halloweenu, učili jsme se anglické koledy a říkanky. Ve výtvarné výchově a praktických činnostech jsme vytvářeli strašidla z dýní a další příšerky


Dýňové hrátky se strašidláky

„Dýňové hrátky se Strašidláky“

Dne 1.11.2016,připravila třída 0.A, na ZŠ Laudova , pro děti nevšední zážitek: „Dýňové hrátky se strašidláky“.
Ke slavnostní atmosféře přispěli i rodiče dětí, kteří jim pořídili úžasné masky strašidel, vydlabané dýně a přinesli si dobrůtky pro dobrou náladu.
Chuť se radovat byl jen krůčkem k začátku příjemného dne.
Zatímco rodiče si fotili své „Strašidláky“ hned ráno v lavicích, děti se vítaly a pokukovaly po svých strašidláckých kamarádech…
Celé dopoledne proběhlo v duchu Strašidelné školy…každé strašidlo se představilo nějakým svým pozdravem.
Kdo chtěl, mohl se zapojit v herně do společného prostorového tvoření a sestavit dýni
z barevných kostek, či nejrůznějších jiných variací. K dispozici byly omalovánky čarodějnic, kocourů, netopýrů a dýní.
Na svačinku děti usedly k slavnostně vyzdobenému stolu, který zdobily dýně ve všech možných provedeních…
Děti plnily úkoly, musely zpívat a přednést básničku, a také odpovídat na mnohé otázky v podobě hádanek, které si pro ně tentokrát připravila 3 strašidla:
Boo, Kabelka a Oranžáda…
Za odměnu byly pozvány na taneční zábavu, kde se mohly náležitě vytancovat, zakřičet si, zapojit svoji fantazii a předvést taneční kreace...
Všem se nám tento den moc líbil. Děti byly nadšené a plné dojmů, myslím, že máme na co vzpomínat.
Mgr. Vyjídáková Dana - učitelka


BĚH PRO AFRIKU

Stará škola ve vesnici Kulufu v Etiopii se již nevyužívá. Voda zničila její stěny a od vesnice ji navíc dělí nebezpečná hluboká rokle. Děti se tak nemají kde učit……….
Našim žákům není lhostejný osud afrických dětí,proto se 40 žáků a pedagog. pracovníci zapojili do projektu POSTAVME ŠKOLU V AFRICE.
Vytrvalostním během na školním hřišti přispěli dohromady částkou přes 3 000 Kč. Posílají tak šanci na budoucnost africkým dětem-je to krůček k jejich vymanění se ze spirály chudoby.


Vycházka Prahou - 4.E a 4.F

Paní učitelky rozhodly a my – děti uvítaly na konci září výuku vlastivědy vycházkou po památkách Prahy. Každá třída se vydala samostatně. Výklad o pamětihodnostech města, podbarvený i pověstmi, zaujal v podání paní průvodkyně nás všechny. Nejdůležitější poznatky jsme si ověřovaly testovými otázkami v průběhu cesty.
Z Václavského náměstí od sochy sv. Václava a Národního muzea jsme se vydaly k Národnímu divadlu, přes most Legií na Střelecký ostrov. Lanovka nás pak vyvezla na Petřín, kde byl pro třídu 4. E. krásný panoramatický pohled na celé město po zdolání 299 schodů Petřínské rozhledny. Třída 4. F si zpestřila pobyt na Petříně návštěvou bludiště. Vycházku jsme zakončily společným fotem a pohledem z petřínských sadů na Pražský hrad. Kolem Strahovského kláštera jsme pak pokračovaly v cestě do školy.


DEN PŘÁTELSTVÍ - „Červený den“

Třída O.A připravila pro děti z prvních tříd na ZŠ Laudova společný projekt:
„Den přátelství – Červený den“
„Kdo Tě drží za ruku, když Ti není do smíchu?
Kdo Ti vždycky pomůže, i když je Ti nejhůře?
Kdo to asi může být, s kým si můžeš za zlobit?
To je přece kamarád, co Tě má upřímně rád…“
V tento den si děti z O.A, 1. H. a 1. G., oblékly červená trička a vyrobily si „pavoučky štěstí“. Usoukaly dlouhou nit a společně si pavoučky vylepily na síť, která symbolizuje jejich nová kamarádství a přátelství. Společně si pak zazpívaly "Kamarádskou píseň".
Celá akce se nesla v duchu zábavy, her, hádanek, písniček a tancování při kytaře.
Společný den byl zakončený vycházkou do lesoparku, kde si všechny děti zadováděly, plnily různé úkoly a vzájemně se více poznávaly.
Mgr.Vyjídáková Dana
učitelka


VÍČKA PRO NATÁLKU

Velmi děkuji všem spolužákům ze ZŠ Genpor. Františka Peřiny za víčka, která jste pro mne nasbírali. Sběrem víček jste mi velmi pomohli k rehabilitaci v Lokomu, která pomáhá dětem s DMO.

Ještě jednou Vám děkuji Natálka


Prohlášení o přístupnosti internetových stránek a mobilních aplikací ve formátu pdf se otevře v novém okně.
Základní škola genpor. Františka Peřiny

Created by © 2011-2023ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy