2022/2023
Výtvarná výchova v terénu
Třída 1.C se připravuje na prázdniny i při výtvarné výchově a na chodník před školou nám křídami krásně ztvárnila své představy mořského světa.
MDD v lesoparku
Den dětí strávily třídy 3.D, 5.A a 5.D v lesoparku Fialka. Děti měly připravené velkolepé svačinky na piknik, dokonce tak velké, že to vypadalo na týdenní pobyt, a ne jenom na jeden den v přírodě. Stihly jsme i hry a soutěže, třeba o pamatování kartiček zvířátek.
Mluvíme německy a poznáváme Německo
Ve dnech 25. – 27. 4. 2023 jsme my, žáci Základní školy ZŠ genpor. Františka Peřiny, navštívili Německo.
První den jsme navštívili krásné přístavní město Hamburg, kde jsme se svezli lodí po řece Labi, a poslouchali jsme si výklad v němčině o nákladním přístavu a na torpédoborcích, které jsme viděli. Po hodině plavby jsme se vrátili do přístavu, odkud jsme vyrazili do muzea přírody Haus der Natur a poté do velice zajímavého muzea miniatur Wunderland, kde jsme si prohlédli zmenšeniny různých míst světa. Po skončení návštěvy jsme se ubytovali na hostelu, který se nacházel na jedné z nejznámějších ulic Hamburgu.
Druhý den jsem odpočatí vyrazili na prohlídku impozantního zámku Schweriner Schloss. Po prohlídce jsme se šli projít do zámecké zahrady. Následoval přesun do přístavního města Lübeck, kde jsme se prošli historickým centrem. Při prozkoumávání severu Německa jsme se také nezapomněli podívat k Baltskému moři. Potom následoval návrat do hostelu v Hamburgu.
Poslední den jsme navštívili hlavní město Německa, Berlín. Užili jsme si prohlídku Berlína, během které jsme navštívili Checkpoint Charlie, Braniborskou bránu, Památník holocaustu a další. Prošli jsme se po významné ulici Unter den Linden, po které jsme se dostali na Alexander Platz, kde se nachází Berlínská televizní věž. Po malé pauze na oběd jsme se vrátili k autobusu, kterým jsme se přesunuli k Berlínské zdi. Následně jsme se vydali na cestu domů.
Výlet se nám moc líbil a užili jsme si každý moment strávený na cestách za zážitky. Moc děkujeme paním učitelkám za „ochutnávku“ a těšíme se, že se k našim nejbližším sousedům zase někdy podíváme!
Pí. uč. Leona Sochová
Za gotikou po Praze
Naše cesta započala u pomníku Marie Terezie u zastávky Prašný Most, od kterého jsme pokračovali na Pražský hrad, kde jsme viděli střídání hradní stráže. Po prohlídce nádvoří jsme se přesunuli k chrámu sv. Víta. Tento gotický chrám má nádherné vitráže a rozetu, přes kterou do chrámu proniká světlo. Vedle chrámu sv. Víta se tyčí žulový obelisk, se kterým sousedí socha sv. Víta s kašnou. Nahlídli jsme zvenku do Vladislavského sálu, který je známý díky svým oknům, která jsou v renesančním stylu. Potom jsme Matyášovou bránou opustili areál Pražského hradu a přesunuli jsme se k památníku Tomáše Garrigua Masaryka a odtud Nerudovou ulicí ke Karlovu mostu. Karlův most je zdoben velkým množstvím soch a sousoší, odtud jsme šli historickým centrem Prahy až na Staroměstské náměstí. Zde jsme si prohlédli Staroměstský orloj a poledník, podle kterého byl v minulosti řízen pražský čas. Kolem Betlémské kaple jsme zamířili ještě ke skryté rotundě sv. Kříže u Národního divadla. Výlet jsme zakončili ve škole bonbónovou vědomostní soutěží.
Veronika Černá, 7.D
3.D v divadle
Dne 21.3. jsme navštívili oblíbené divadlo U Hasičů, kde jsme se zasmáli u představení o loupežníku Rumcajsovi. Viděli jsme, jak se stal loupežníkem a proč si vybral Manku a ne Anku. Příběh byl ztvárněn velmi poutavě a vtipně a byl doplněn veselými písničkami. Herce jsme za jejich skvělý výkon odměnili potleskem.
Divadelní klub
Již šest let trvá na naší škole obnovená tradice Klubu mladého diváka. Žáci 8. a 9. ročníku navštěvují spolu se svými učitelkami zvýhodněná večerní představení pražských divadel.
V letošním roce máme rekordní účast. Do klubu se přihlásilo 64 žáků. Obě naše pracoviště jsou zastoupena polovinou. Jsme rádi, že se žáci z obou budov mohou potkat, popovídat si a sdílet své pocity z kulturní akce.
Od září jsme absolvovali dvě představení. Nejdříve žáci zhlédli Sen čarovné noci v Národním divadle, následně viděli hru Diktátor v Divadle ABC. Začátkem dubna nás čeká představení Vzduchem od Losers Cirque Company. Děti se seznámí s tzv. novým cirkusem. Poslední čtvrté představení je prozatím překvapením. Uvidíme, co KMD přichystá.
Jsme rádi, že o tuto akci je mezi žáky velký zájem. Domníváme se, že návštěva divadla je pro děti přínosná. Je to pro ně seznámení s jiným druhem zábavy, než na jaký jsou děti zvyklé, navíc se učí kulturně se obléci, pohybovat se v divadelních prostorách, být tolerantní a nerušit. To vše považujeme za dobrý přínos pro život.
Věříme, že klub bude pokračovat i v příštím roce, a těšíme se, co vše s žáky uvidíme.
Mgr. Martina Němcová
ZŠ Genpor.Fr. Peřiny
Recitační soutěž
Po jarních prázdninách proběhlo školní kolo recitační soutěže pro 2.stupeň. Vítězkami jsou ve 3.kategorii (6.—7.třída) Kateřina Trnková a ve 4.kategorii (8.-9.ročník) Valentina Šottnerová.
Koncert muzikálových písní
Na konci února měli žáci 2.stupně možnost shlédnout živý koncert muzikálových písní. Slyšeli jsme písně Karla Svobody, Jaroslava Ježka, Semaforu, ale i Beatles, Eltona Johna a jiné. Páni umělci fakt váleli a děti se nechaly strhnout atmosférou a zpívaly s nimi, protože k úžasu umělců písničky znají třeba ze Spidermana (Raindrops).
Masopust
V pondělí 30.1.2023 se třídy 4.A a 5.D rozjely na výlet do Bukové u Příbrami. Cílem cesty byla návštěva Ćechovy stodoly, tentokrát s tématem - Masopust.
Nejprve jsme s řezníkem Krkovičkou navštívili masopustní výstavu, kde se žáci dozvěděli informace o masopustních zvycích, tradicích, maskách, bálech a průvodech.
Součástí výkladu nesměla chybět ani informace o domácí zabijačce a jejich pravidlech.
Závěrem si žáci v dílničce vyrobili masopustní jitrnici a prasátko ze dřeva, které si pak vzali domů jako dárek na památku.
Cestou zpět domů nás provázelo sněžení, tak snad ani lepší tečku za výletem jsme si nemohli přát!
Mgr. Lenka Klufová
Lyžování v Jáchymově
Ačkoli v lednu panovalo skoro jarní počasí, žáci 7.A a 7.D (1.trunus) vyrazili na lyžařský kurz do Jáchymova v Krušných horách.
I když hory byly bez sněhu, nakonec se naděje vyplnily a lyžovalo se! Do 30 minut vzdáleného areálu Potůčky je každý den vozil autobus. První den strávili ubytováním, prohlídkou lyžařského areálu a procházkou lesem, ale již druhý den následovalo rozřazování do družstev. Byly vytvořeny týmy lyžařů i snowboardistů.
V úterý také napadla trocha sněhu, takže odpoledne dokonce vytvořili i sněhuláky.
Lyžovalo se celý týden, aby se maximálně využily možnosti pro výuku. Odpoledne následovaly přednášky o první pomoci i lyžařském sportu a pak týmové hry v přírodě nebo na ubytování. Zkušenější lyžaři a snowboardisté si jednou vyrazili i na večerní lyžování.
V závěru týdne se teploty stále držely nad nulou a lyžaři statečně lyžovali i v dešti. Poslední den bylo počasí již tak špatné, že byl zvolen náhradní program a děti tak měly možnost si prohléhnout krásné Karlovy Vary. Přes nepřízeň sněhových podmínek jsme si celý kurz moc užili a se sněhem držíme palce dalšímu turnusu naší školy!
Mgr. Michaela Šulová
Charitativní koncert Děti pomáhají dětem PRANITHA
Se svými hudebními nebo pěveckými výkony se tradičně den po vánoční show představují žáci 2.stupně před spolužáky. Výtěžek z tohoto koncertu jsme jsme 10 let věnovali na zaplacení vzdělání pro indickou holčičku Arunu Rabithu. Ta díky našim žákům úspěšně získala vzdělání a nyní může pracovat v Indii jako zdravotní sestra.
Ovšem my hodláme v tomto projektu pokračovat, a tak jsme se rozhodli podporovat další indickou dívenku, která se jmenuje Pranitha. Na její podporu zahráli a zazpívali (nejen) žáci 2.stupně. Speciálním hostem byl tatínek, který nám předvedl mistrovskou hru na cimbál.
Děkujeme, že spolu s námi pomáháte dobré myšlence.
Vánoční show Cirkus bude
Po dvouleté pauze vynucené pandemií jsme letos opět obnovili tradici školní vánoční show tj. peřinovské vánoční besídky ve velkém stylu, na které spolupracovalo mnoho tříd 1. i 2.stupně a letos vystoupilo přes 300 žáků.
Děkujeme milému fandícímu publiku, všem vystupujícím a všem (učitelům a rodičům), kteří pomáhali, aby se večer povedl.
Mezinárodní přátelství
V rámci programu celoživotního vzdělávání Erasmus Plus naše škola přivítala během roku 2022 několik skupin pedagogů a studentů z Turecka.
Turečtí návštěvníci v naší škole stráví zpravidla dva dny, během kterých si vyměňujeme informace. Nejprve je žáci 9.A s pomocí prezentace anglicky informují o České republice, významných českých osobnostech i českých zvycích. Pak shlédneme prezentaci turecké výpravy o jejich škole, Turecku nebo regionu, ze kterého pocházejí.
Zpravidla následuje prohlídka budovy a občas i návštěva některé vyučovací hodiny. Naši hosté tak mohou vidět hodiny na prvním stupni nebo výuku jazyků na druhém stupni, s našimi tělocvikáři si zacvičí, někdy vyrábějí při pracovních činnostech nebo třeba pečou ve školní kuchyňce. A protože skupin bylo vážně během tohoto školního roku několik, velkou radost si děláme vzájemně, protože naše děti již zpívají písničku „Hlava, ramena, kolena, palce“ v turečtině. Na závěr si vyměňujeme drobné upomínkové předměty (tužky či sladkosti).
I prázdninová zahraniční cesta nás všechny inspiruje a mimoděk přiměje ke srovnávání, co je někde běžné a co není zvykem vůbec, a najednou se díváme na i sami na sebe „novou optikou“.
Naši hosté jsou překvapeni tím, že učitelé mají pro přípravu kabinety (kanceláře) a sborovnu k setkávání, že máme školní jídelnu a pro děti odpolední družinu. Jsou nadšeni tím, jak je naše škola vyzdobena fotografiemi a dětskými výtvarnými díly, anebo třeba jsme museli vysvětlovat, že děti v pracovních pláštích nemají trest, ale jenom pečují o květiny nebo zahradu a chrání se před ušpiněním.
Přemýšlejí, co udělají doma jinak, zajímají se o projekty (charitativní běh nebo koncert, ekologické projekty, výlety, preventivní a vzdělávací programy) a my vidíme, že je toho vlastně spousta, co s dětmi během roku děláme.
Naše děti zase mají možnost komunikovat v cizím jazyce (a jsou v tom vážně dobří!) a vidí, že jejich vrstevníci ze země vzdálené 3000 km jsou úplně stejní jako oni – trochu poslouchají a sem tam trochu ne, smějí se i nudí, a hrají na mobilu, i když třeba někdo nosí hidžáb. A tak najednou lépe chápou, že jazyk, který „biflují“ z učebnice, jim umožní se něco dozvědět anebo si najít nové přátele.
Všichni se můžeme zprostředkovaně podívat, jak to vypadá v jiných školách nebo poznat na dálku památky staré 5000 let a střípky cizí kultury. Díky těmto návštěvám lépe vnímáme, že Turecko není jenom prázdninová destinace na koupání, ale může nabídnout spoustu starobylých památek i milých lidí.
Velké poděkování patří našim ázerbajdžánským žačkám Gular M. a Deniz H., které nejenže trpělivě návštěvu doprovázejí, ale kromě své mateřštiny a češtiny mají v portfoliu znalostí jazyků vedle angličtiny a němčiny i turečtinu, čímž nás i naše hosty uvádějí v úžas.
Z vyprávění Mgr. Jolany Jurečkové
napsala Mgr. L. Fulínová
Příbram
1.A a 1.B byla na prohlídce mariánské štoly v Příbrami. Před dětmi se otevřela brána pekelná. Pekelný rej jsme přečkali a na pozemském světě nás v šachetní budově Marie čekal sv.Mikuláš a sv.Petr.
Pirátská dobrodružství
Třída 3.B jsme se zúčastnila velké soutěže s Eliášem na téma: Pirátská dobrodružství.
Projekt: Autíčka na vodíkový pohon
V loňském školním roce byla žákům naší školy nabídnuta možnost účastnit se projektu „Vyrob autíčko na vodíkový pohon“. Projekt připravila SPŠ dopravní Motol ve spolupráci s Nadaci Orlen Unipetrol.
Naše škola dostala 24 kitů (12 kitů Laudova a 12 kitů Socháňova). V rámci školního kroužku žáci postupně sestavovali modely autíček dle krátkého videa v angličtině. V jaře se uskutečnil Workshop FCEV se žáky, studenty, kde se prezentovaly základní modely autíček. Účastníci získali informace o možnosti navrhovat vlastí díly na platformě TINKERCAD a potažmo i využití 3D tisku. Na závěr celého projektu vybraní žáci byli na podzim pozvání do tréninkového centra Orlen Unipetrol v Litvínově. Všichni účastníci si mohli prohlédnou rafinerii ve virtuální realitě, prohlédnout si vůz na vodíkový pohon TOYOTA MIRAI a promluvit s odborníky na téma „Palivo budoucnosti“
David Škapa z 8.C o průběhu exkurze řekl: Každá škola nejdříve odprezentovala své autíčko a následně ukázala, jak daleko autíčko dojede. Bylo velice zajímá vidět, jak každá škola pracovala s odlišnými materiály. Po odprezentování autíček jsme se podívali na moderní vodíkové auto značky TOYOTA. Poté jsme šli na prohlídku celého zaučovacího a tréninkového centra operátorů firmy UNIPETROL. Mohli jsme např. vidět cvičné místnosti a velíny, ve kterých se zaučují noví operátoři. Po prohlídce jsme se všichni těšili na vyhlášení soutěže o nejlepší autíčko. Soutěž vyhrála škola, která vymyslela model autíčka z pet lahví. Když skončilo vyhlašování, pomalu jsme se odebrali do autobusu, kterým jsme se vrátili do Prahy. Celou akci bych zhodnotil jako velice vydařenou, bylo zajímavé se potkat s lidmi, kteří přemýšlejí na takové úrovni. Těším se na další podobný projekt.
Mgr. Helena Drahošová (vyučující fyziky) a David Škapa, 8.C
Návštěva Parlamentu ČR
Dne 9.11. jsme byli V Parlamentu ČR, který jsme mohli navštívit díky babičce naší spolužačky Sofii Růžkové. Když jsme přišli, tak nám tam paní pustila krátké povídání o Parlamentu. Dokonce jsme byli v Poslanecké sněmovně. Dozvěděli jsme se hodně věcí.
Tereza Brhelová, 4.D
Houstone, máme problém
Dne 15.11. si naše třída ve společenské místnosti užila výukový pořad k matematice s názvem Houstone, máme problém. Pán si pro nás připravil moc hezký příběh, ve kterém jsme jako vyrazili na výlet do vesmíru raketou. Ale než jsme to udělali, museli jsme naprogramovat počítač (správně poskládat tvary a barvy). Pak ale do rakety narazil meteorit, rozbil nám 25 modulů v počítači, a ještě nám přinesl počítačový vir, a tak jsme museli ten počítač vyléčit (skládali jsme protilátky-čísla ve správném pořadí). Procházeli jsme moduly a desinfikovali je (plnili jsme úkoly). Ale vir už byl imunní a z rakety nám začal unikat kyslík, a tak jsme museli obalit raketu fólií. Všechno se nám povedlo a my jsme doletěli až k planetě Vekux. Na ní ale byli mimozemšťané. A my jsme se museli rozhodnout, co uděláme: jestli budeme válčit, utíkat nebo se zkusíme spřátelit. Vybrali jsme si, že se chceme seznámit, a proto jsme museli vyluštit signál. To se povedlo a dostali jsme létající talíře (frisbee) pro přistání.
Vůbec jsme si skoro nevšimli, že to byla matematika. Bylo to celé běhací, vyráběcí i přemýšlecí. Doufáme, že se s tím pánem znovu setkáme při dalším matematicko-vesmírném dobrodružství.
Z vyprávění Teodora Malátka, Davida Rosenbauma, Emy Borovské a Jakuba Škrábala ze 4.D
Zámek Loučeň
23.11. jsme přijeli na zámek Loučeň a uvítala nás paní kněžna! Na zámku byla expozice, která se jmenovala Příběh vánočního stromečku, a proto byly všude vánoční stromečky. Hned u vstupu jsme viděli vánoční stromeček pověšený vzhůru nohama, jak se to prý dřív dělalo. V každé místnosti byly jiné ozdoby. Jeden ze stromků byl dokonce ozdoben, jak to měla královna Alžběta II. Pak jsme si šli ozdobit a sníst perníček. Byli jsme také v zámeckém parku v labyrintu. A nakonec jsme si šli koupit něco na památku. Moc se nám ten výlet všem líbil.
Tereza Brhelová, 4.D
11. listopad na naší škole
11.listopad je den, kdy si připomínáme naše padlé, a také stále žijící hrdiny. Připomínáme si ty, kteří za nás bojovali ve světových válkách nebo nás reprezentovali a reprezentují na zahraničních misích.
Právě tito vojáci nasazovali a nasazují své životy za svobodu a nezávislost našeho národa.
Žáci naší školy se tradičně zdobí vlčími máky, které jsou mezinárodním symbolem Dne válečných veteránů. A deváté třídy chodí do prvních tříd poučit naše prvňáčky o panu genpor. Peřinovi.
Ale letos jsme uctili i památku našeho řepského patrona sv. Martina a připomněli jsme si, že jezdil na bílém koni (nosí nám sníh) i že plášť a meč v erbu Řep připomínají, že se dokázal rozdělit s člověkem v nouzi. A protože k oslavám sv. Martina neodmyslitelně patří i husy – protože Martina právě husy měly svým kejháním prozradit, když se skromně schovával před povýšením do biskupského stavu - tak jsme si letos do školy přinesli i je! Papírové, keramické, plyšové, dřevěné….!
Milé děti, přejeme vám, abyste dokázali být statečné a velkorysé jako sv. Martin a jako náš pan generál František Peřina!
Jihlava
Výlet tříd VI.C a VI. D do ZOO Jihlava a jihlavského podzemí.
Co je potřeba udělat, aby se výlet vydařil ? Vyhledat zajímavý program, přidat spolehlivého řidiče autobusu, všestrannou a sympatickou průvodkyni a v neposlední řadě se svatým Petrem domluvit to nejlepší počasí. A super výlet je na světě!!! O tom svědčí i reakce některých účastníků :
„Nejvíce se mi líbili dravci – jak poletovali mezi námi a dokonce mi stála na hlavě poštolka.“
„Výlet byl dobrej, ale nejlepší byli kapybary.“
„Bylo to super. Je to moc hezká ZOO. Nejvíce se mi líbil ara zelenokřídlý.“
„Tenhle výlet byl můj nejlepší. Když jsme byli ve strašidelném podzemí, trochu jsem se bála. Tomuhle výletu není co vytknout.“
Výstava plazů
Dne 16.9.2022 naše třída navštívila unikátní výstavu v KC Průhon – Obojživelníci, plazi a jejich úžasný svět. V galerii jsme měli možnost vidět zblízka mnoho živých obojživelníků, plazů a také jejich fotografie. Měli jsme i velké štěstí, že jsme viděli čerstvě narozené malé krokodýlky
Výstava se nám všem velmi líbila a určitě by si ji neměli nechat ujít všichni, co mají rádi plazi a obojživelníky. A navíc je i zcela zdarma.
Žáci třídy 5.D
Zámek Ploskovice 1.A, 1.B
Vyjeli jsme do Země snů, abychom vysvobodili princeznu Sněženku. Podařilo se nám zneškodnit zlého čaroděje a princeznu jsme šťastně zachránili. výlet se vydařil a všem se moc líbil.
Bc. J. Bajerová
Žáci ZŠ genpor. Peřiny v Polsku
Je již tradicí, že žáci 8. a 9. ročníku vyjíždějí každý druhý rok na dvoudenní dějepisnou exkursi do Polska. Nejinak tomu bylo i letos. 107 žáků naší školy vyrazilo do Polska dvěma autobusy. První den byl věnován návštěvě koncentračního tábora Osvětim. Za přítomnosti průvodce v českém jazyce se seznámili se smutnou historií tohoto místa. Druhý den žáci věnovali prohlídce dvou krásných historických měst – Krakow a Wroclaw. Tato města souvisí i s našimi dějinami, což bylo pro většinu dětí překvapením. Exkurze splnila svůj účel – přiblížit žákům historii hmatatelně. Ti se vrátili zpět plni dojmů a poznatků k zamyšlení. Již připravujeme další dějepisný výjezd a věříme, že bude pro žáky přínosný stejně jako ten letošní.
Cesty za demokracií
Pozn: Obrazová dokumentace v záložce Studijní pobyty v zahraničí
Jak říká cestovatel Miroslav Zikmund: „Nelituji žádného dne, kdy jsme byli na cestách“ A naši žáci si cestování užili opravdu důkladně. V době, kdy Česká Republika podruhé ve své historii předsedá celé Evropské unii, měli žáci naší školy možnost cestovat po Evropě v rámci realizace grantu s názvem Demokraté.
Celkem se v září uskutečnilo 6 výjezdů, během kterých žáci navštěvovali demokratické instituce celé Evropy.
Někteří navštívili Belgii a Nizozemí. Zejména Brusel, jež můžeme nazvat jakýmsi hlavním Evropské unie a sídlí zde řada unijních institucí včetně Evropské komise a Rady EU. Nenechali si ujít budovy Parlamentaria, kde vzniklo přímo multimediální centrum s cílem přiblížit návštěvníkům zábavnou formou poznatky o tom, jak vznikala dohoda o evropské spolupráci, jak funguje Evropský parlament a jak vypadá práce unijních politiků. To vše prostřednictvím videí, interaktivních her apod. A protože je Česká Republika už dlouho plnohodnotným členem EU, výklad byl k dispozici i v češtině.
Další skupina žáků se vypravila do dvou sousedních zemí – Polska a Německa. Konkrétně do metropolí Varšavy a Berlína. Prohlédli si tak nejen budovu polského parlamentu, ale také pověstný berlínský Reichstag, tedy budovu Říšského sněmu, dnes německého spolkového parlamentu. Z její kopule je nádherný výhled na celé hlavní město.
V Berlíně byli koncem září i vybraní žáci osmých tříd. Ti ale navíc zavítali také do Francie, kde je čekal zejména malebný Štrasburk, který je kromě perly Alsaska také jedním ze sídelních měst Evropského parlamentu. Cestovatelé z naší školy tak navštívili budovy Rady Evropy, Soudní dvůr EU a samozřejmě i samotný parlament, kde měli unikátní možnost prohlédnout si výstavu věnovanou historii Unie.
Zatímco několik výprav našeho žactva mířilo západním směrem, další se spolu s pedagogy vydali na jih. Při návštěvě našich rakouských sousedů zhlédli Vídeň včetně opravované i náhradní budovy tamního parlamentu. Posléze se v italském Miláně dokonce setkali s českým konzulem Jiřím Kudělou, který výpravu ze ZŠ genpor. Františka Peřiny poučil o práci zástupce České republiky v zahraničí. Předvedl jim také Český dům, což je centrum, které v Miláně slouží nejen k setkávání politických a obchodních představitelů, ale především k šíření povědomí o české kultuře.
Šesťáci se pak vypravili do dvou ze čtyř zemí tzv. visegrádu – na Slovensko a do Maďarska. V Bratislavě i Budapešti si prohlédli budovy parlamentů. Zatímco ten slovenský je moderní budovou, maďarský je překrásně zdobená novogotická stavba tyčící se na břehu Dunaje.
Všechny tyto výpravy za poznáním krás Evropy a výhod demokracie se mohly uskutečnit díky projektu Demokraté, který realizuje naše ZŠ genpor. Františka Peřiny a je spolufinancován Evropskou unií, konkrétně ze strukturálních fondů v rámci Operačního programu Praha.
Projekt Demokraté proběhl ve třech fázích. V té první se učitelé proškolili a vypracovali metodiku, kterou následně ve druhém kroku zavedli do samotné výuky. Třetí fází byly pak cestovatelské výpravy, které děti seznámily s demokratickými institucemi v Evropě.
Mgr. Lucie Fulínová a pedagogický sbor ZŠ genpor.Fr.Peřiny
Vážení rodiče,milé děti,končí rok, ve kterém bylo opět vše >>
Novinky |
---|
Školní klub (náplň kroužků) |
Sport bez předsudků,Vítání podzimu, Škola v přírodě, (Laudova) |
Sběr, Pražský glóbus,Adopce tamarína bělovousého(Socháňova) |
Školní klub - kroužky |
23.08.2013 spuštěna nová verze www stránek |