Anglie 2. turnus

sobota 17.6.

V pátek 16.6. jsme odjížděli z konečné zastávky v Řepích na poznávací zájezd do Anglie.. V sobotu dopoledních hodinách jsme se vydali na procházku Amsterodamem – Dam Darmark, Královský palác, Bekynáž, květinový trh, OUDE Kerk,…
Následoval hodinový rozchod. Poté jsme se projeli slavnými amsterodamskými grachty. Poslední zastávkou bylo obchodní centrum, ve kterém jsme měli rozchod. Kolem třetí hodiny jsme se nalodili na trajekt. V 16.30 jsme se šli podívat na vyplutí lodi a ubytovat do kajut.

neděle 18.6.

Ráno jsme se probudili na lodi. Byli jsme téměř v Newcastlu. Netrvalo dlouho a v přístavu jsme nasedali do autobusu. Naším prvním cílem bal Hadriánův val. Tam jsme prošli nejzachovalejší část celé hradby, kde byly vidět zbytky starých římských kasáren, které se tam nacházely. Zeď se začala stavět v roce 122 př.n.l. římským císařem Hadriánem a táhla se od Severního moře po Irské moře, což znamenalo, že měřila 117 km.

Dalším bodem, kde jsme se zastavili bylo město Durham. Nejvýznamnější památkou ve městě je katedrála, kterou jsme navštívili. Katedrálu proslavil svatý Cuthbert, který se stal patronem Northumbrie (dnešní severovýchodní Anglie) a je v této katedrále pohřben. Na konci dne jsme jeli autobusem do Yorku, kde každého vyzvedla jeho rodina a odvezla ho domů.

Čekání na autobus ještě na trajektu Cesta na Hadriánův val Katedrála v Durhamu

pondělí 19.6.

Muzeum Vikingů Yorkminster Muzeum Vikingů společné foto

úterý 20.6.

Když jsme se probudili, přivítalo nás typické anglické počasí. Byl to déšť! Poté jako každé ráno jsme se sešli na meeting pointu, kam si pro nás přijel autobus. Autobusem jsme dojeli na univerzitu v Yorku, kde máme lekce angličtiny. Když jsme přijížděli, začalo pršet, ale po většinu času, co jsme se učili byly největší přeháňky, tak jsme moc nezmokli. Po výuce jsme nastoupili do autobusu a jeli hodinu do Whitby, na dvě krásná místa. Když jsme dojeli do Whitby, měli jsme možnost vidět Captain Cook Memorial, Museum a krásný Whitby Abbey, kde se odehrával děj románu Drákula. Když jsme tato místa viděli, jeli jsme do Goathlandu na nástupiště, kde se také natáčel Harry Potter. Na těchto místech se nám velmi líbilo. Poté jsme už jeli znovu na meeting point a do hostitelských rodin, kde jsme si užili jeden z našich společných večerů.

Whitby Abbey Whitby Abbey Goathland Whitby Abbey

středa 21.6.

V 8:00 jsme nastoupili do autobusu a jeli jsme směr Castlerigg Stone Circle, kde jsme se prošli a jeli do městečka Keswick. Poté jsme navštívili jezero Windermere a projeli se na loďce. V městečku jsme měli rozchod jednu hodinu, po kterém jsme nastoupili do autobusu a vydali se na zpáteční cestu na meetingpointy v Yorku, kde si nás převzaly hostitelské rodiny.

Lake District Lake District Lake District

čtvrtek 22.6.

Dnes jsme ukončili školní docházku, neboli naši výuku v zahraničí. Jakmile jsme se naobědvali, tak jsme navštívili Howard Castle, kde jsme si prošli celkový interiér zámku. Poté jsme měli kratší rozchod po areálu, kde jsme mohli navštívit zahrady, fontány atd. Pak jsme nastoupili do autobusu, a jeli jsme zpátky do Yorku k nákupnímu centru, ve kterém jsme si mohli nakoupit suroviny do trajektu, a to co jsme chtěli a potřebovali.