logotyp
Login

Velká Británie

POKYNY K ZÁJEZDU - 2. TURNUS

POKYNY K ZÁJEZDU - 1. TURNUS

Kouzelné Bury St Edmunds s výukou

Kouzelné Bury St Edmunds s výukouTermíny: květen - červen 2022

Cena: 12 890

1. den: Odjezd z České republiky přes Německo, Belgii a Francii do Velké Británie.

2. den: Celodenní prohlídka Londýna. Dopoledne procházka Greenwichským parkem (7£) k Temži a plavba lodičkou do čtvrti City of London. Pěší procházka (St. Katharine Docks, St. Pauls´s Cathedral, Bank of England, Millenium Bridge, Tate Modern, HMS Belfast,  Tower of London…). Odpoledne návštěva  mrakodrapu The Shard (25£). Odpoledne odjezd na ubytování do Bury St Edmunds.

3. den:Dopoledne výlet do univerzitního města Cambridge, procházka historickým centrem a projížďka na lodičkách /tzv. punting/ (15£) po řece Cam. Odpoledne výlet na panství Sandringham (děti do 17let zdarma),  které je jedno z královských sídel královny Alžběty. Právě zde pravidelně tráví se svoji početnou rodinou vánoční svátky. Večer návrat na ubytování 

4. den: Dopoledne výuka anglického jazyka. Odpoledne prohlídka městečka Bury St Edmund a návštěva zdejších dominant (klášter a katedrála). Poté přejezd do městečka Newmarket a návštěva královských stájí National Stud (15£). Večer návrat na ubytování. 

5. den:Dopoledne výuka anglického jazyka. Odpoledne návštěva největšího leteckého muzea v Duxfordu (zdarma – v případě, že nejsou žádné prázdniny v UK), jehož část je věnovaná i československým letcům, kteří bojovali v bitvě o Británii a městečka Ely, které se pyšní velkolepou katedrálou. Večer návrat na ubytování. 

6.den: Dopoledne výuka anglického jazyka. Odpoledne výlet do Audely End House (zdarma pro školní skupinu), venkovského paláce, který je obklopen překrásnými zahradami.  Večer návrat na ubytování.

7.den: Ráno přejezd do Londýna a prohlídka historické části City of Westminster. Pěší procházka s průvodcem (Westminster Abbey, Parliament, Downing Street, Trafalgar Sq., Buckingham Palace,  Piccadilly Circus, Covent Garden…). Odpoledne možnost návštěvy některého ze slavných londýnských muzeí a osobní volno na Leicester Square. Večer odjezd zpět do ČR.

8.den: Návrat do ČR  v odpoledních hodinách. 

Cena zahrnuje:          

• dopravu zájezdovým autokarem (klimatizace, kávovar, lednička, bufet, WC, video)

• 2x trajekt nebo Eurotunel (v kompetenci CK) přes kanál La Manche

• 5x ubytování v hostitelských rodinách s plnou penzí (oběd ve formě balíčků) + 9 lekcí aj

• komplexní cestovní pojištění včetně pojištění storna

• pojištění proti úpadku CK dle zákona

č. 159/1999 Sb.

• bezplatné přistavení autobusu

(min. 13 účastníků)

• dopravu účastníků do místa setkání s hostitelskou rodinou

• služby průvodce po celou dobu zájezdu a dodání informačních materiálů

 

Cena nezahrnuje:

• MHD a vstupy do navštívených objektů a atrakcí cca 75 GBP 

Rozsah pojištění, které je v ceně zájezdu:

pojištění léčebných výloh v zahraničí 4 mil. Kč

pojištění zavazadel 18 000 Kč

úrazové pojištění – trvalý následek 18 000 Kč

pojištění odpovědnosti za škodu na majetku 1 mil. Kč 

pojištění storna zájezdu v případě onemocnění, úrazu či živelné pohromy 80% stornopoplatku

pojištění storna zájezdu v případě závažných rodinných událostí (úmrtí v rodině atp.)  100% stornopoplatku

Stornopoplatky /v případě, že zrušíte zájezd z jiných důvodů, než je onemocnění či závažné rodinné důvody/ si CK účtuje tyto stornopoplatky:

a) skutečně vzniklé náklady, nejméně však 30% ceny zájezdu, pokud dojde ke zrušení účasti dříve než 30 dnů před uskutečněním zájezdu

 b) skutečně vzniklé náklady, nejméně však 50% ceny zájezdu, pokud dojde ke zrušení účasti mezi 29.-20. dnem před uskutečněním zájezdu

 c) skutečně vzniklé náklady, nejméně však 70% ceny zájezdu, pokud dojde ke zrušení účasti mezi 19.-11. dnem před uskutečněním zájezdu

 d) skutečně vzniklé náklady, nejméně však 90% ceny zájezdu, pokud dojde ke zrušení účasti mezi 10.-5. dnem před uskutečněním zájezdu

e) 100% ceny zájezdu, pokud dojde ke zrušení účasti v posledních 4 dnech před uskutečněním zájezdu.

Od 27.1. jsou zrušena veškerá protiepidemická nařízení v Anglii a zneplatněny covid pasy při vstupu na kulturní akce, do turistických objektů či pro využití služeb. Od 11.2. se také uvolňuje cestování a očkovaní už nemusí podstoupit při příjezdu do země ani antigenní ani PCR test. Dobrou zprávou pro školy je také to, že všechny děti mladší 18 let budou mít i bez očkování stejné podmínky pro vstup jako plně očkovaní a tudíž na místě nemusí podstupovat PCR či antigenní testy. Neznamená to ale, že testy nebudou potřeba například při transferu přes některou z evropských destinací, ale budou je moci podstoupit v ČR a zdarma v rámci zdravotního pojištění. Na tuto skutečnost samozřejmě včas upozorníme.  


Pokud se škola rozhodne zájezdu zrušit pro celou skupinu do 30ti dnů před plánovaným odjezdem, CK si neúčtuje stornopoplatek. Pokud zájezd zruší jednotlivec, postupuje se dle stornopodmínek uvedených ve všeobecných smluvních podmínkách CK.

Vzhledem k tomu, že už s pandemií žijeme dva roky, jsou tedy rozumnému cestovateli známa rizika spojená s pandemií již v době uzavření  smlouvy. Nelze se tedy dovolávat úlevy z důvodu nevyhnutelné, mimořádné okolnosti, pokud úřady později omezí cestování. Není rozhodující zda úřady označí tranzitní nebo cílovou destinaci vysokým rizikem nákazy, protože se jedná pouze o měnící se důsledky pandemie, které jsou známy již nyní, v době rezervace. Vládní omezení cestování tedy nespadají pouze do zodpovědnosti organizátora - tedy CK a školy, ale i do soukromého rizika cestujícího /zákonného zástupce. V případě zhoršení pandemické situace, lze ve většině případů termín odjezdu na zájezd posunout.

 


Prohlášení o přístupnosti internetových stránek a mobilních aplikací ve formátu pdf se otevře v novém okně.
Základní škola genpor. Františka Peřiny

Created by © 2011-2021 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy