2017/2018

Návštěva knihovny 1.E.

Návštěva místní knihovny v KC Průhon, kde se žáci seznámili, jak to v knihovně funguje a mají možnosti si zařídit průkaz malého čtenáře


Den zdravé svačinky - 16.11. 2017 1.E


SVÍČKÁRNA 11.10.2017

S žáky z 1.E jsme navštívili Svíčkárnu v nedalekých Šestajovicích, žáci se dozvěděli, jak a
z čeho se svíčky vyrábí, a nakonec si každý z nich vyzkoušel zdobení svíček, naplnil si
pytlíček solí do koupele a vykrojil mýdlo ☺.


„Dýňové hrátky se Strašidláky“

I v letošním roce, jsem pro děti připravila nevšední zážitek. : „Dýňové hrátky se strašidláky“.
Ke slavnostní atmosféře přispěli i rodiče dětí, kteří jim pořídili úžasné masky strašidel, vydlabané dýně a přinesli dobrůtky na „ netradiční atmosféru“.
Dobrá nálada a chuť se radovat byl jen krůčkem k začátku příjemného dne.
Zatímco rodiče si fotili své „Strašidláky“ hned ráno v lavicích, děti se vítaly a pokukovaly po svých strašidláckých kamarádech…
Celé dopoledne proběhlo v duchu Strašidelné školy…každé strašidlo se představilo nějakým svým pozdravem.
Kdo chtěl, mohl se zapojit v herně do společného prostorového tvoření a sestavit dýni
z barevných kostek, či nejrůznějších jiných variací. K dispozici byly omalovánky čarodějni , kocourů, netopýrů a dýní.
Na svačinku děti usedly k slavnostně vyzdobenému stolu, který zdobily dýně ve všech možných provedeních, a na nichž měl svůj „Hrad velký kouzelník Mrak“
Děti plnily úkoly, musely zpívat a přednést básničku, a také odpovídat na mnohé otázky v podobě hádanek,které si pro ně tentokrát připravila Dýnová víla..
Za odměnu byly pozvány na taneční zábavu, kde se mohly náležitě vytancovat, zakřičet si, zapojit svoji fantazii a předvést taneční kreace...
Všem se nám tento den moc líbil. Děti byly nadšené a plné dojmů, a myslím, že máme na co vzpomínat.
Zpracovala: Mgr. Vyjídáková Dana
Učitelka přípravné třídy


Exkurze do Poslanecké sněmovny – 4. E a 4. F

V úterý 14. listopadu se čtvrťáci vydali na exkurzi do Poslanecké sněmovny. Přímo na místě si zopakovali, co se naučili ve vlastivědě o politickém systému České republiky.


Vycházka barokní Prahou -5.E

Stověžatá Praha je praktickou učebnicí stavebních slohů,proto jsme si dali dostaveníčko s paní průvodkyní,aby nás seznámila nejen s barokními stavbami na Starém Městě,ale i s pověstmi,kterými jsou opředeny. Baroko bylo téměř na každém kroku v podobě chrámu,kostelů,paláců, morových sloupů,soch a zahrad..Cestou jsme minuli i gotické a renesanční stavby.Poznatky jsme si zaznamenávali do pracovních listů a doufejme,že i do naší paměti.
J.Štěpanovská a 5.E


Koněpruské jeskyně- 5.E a 5.F.

V podzimním říjnovém čase se vydaly páté třídy ověřit si poznatky z neživé přírody do chráněné oblasti Českého krasu.Dopolední mlha znemožnila výhled do okolí včetně prohlídky vápencového lomu a hledání trilobitů.Avšak návštěva jeskyně a jejich krápníková výzdoba byla „pastvou pro oči“.Poutavým výkladem průvodce děti poznaly,jak dlouhodobým působením vody na vápenec vznikly útvary jako hora Říp, sloní uši, žába, Mikuláš,aj.Prohlédly si i pozůstatky pravěkých zvířat a penězokazeckou dílnu.Pro štěstí či na památku si koupily minci a jiné upomínkové předměty.


Na film! 2: V pohybu – 4. E a 4. F

Na začátku listopadu jeli čtvrťáci do paláce Chicago na výstavu Na film! 2. Výstava je interaktivní, děti se seznámily s tím, jak vznikl první film, vyzkoušely si promítání s dobovou laternou magikou, ocitly se ve virtuální realitě, vytvořily si svůj animovaný film, viděly hologram a mnoho dalších filmových zajímavostí.


DEN PŘÁTELSTVÍ „Červený den“

Třída O.A připravila pro děti z první třídy na ZŠ Laudova společný projekt:
„Den přátelství“

Dnes tomu byl právě měsíc,kdy se děti ze třídy O.A.pravidelně potkávají s dětmi první třídy - v prostorách školy, ať už v družině, na chodbách školy , také na obědě, nebo .sportovním hřišti.Mnohé děti jak ze školy, tak z nulté třídy se již kamarádí a navštěvují se i mimo školu,a také většina prvňáčků se začala o nás více zajímat, neboť máme třídu na společné chodbě.Tak vznikl tento projekt ke sblížení s ostatními dětmi.
Úkolem bylo v každé třídě vytvořit „pavoučky štěstí“jako projev kamarádských vztahů.
Cílem akce pak posilovat pro-sociální chování v dětské herní skupině a poznávání nových kamarádů.
Děti z nulté třídy „usoukaly dlouhou nit“a vydaly se postupně do třídy 1.E.,kde si společně zazpívaly Kamarádskou píseň a zarecitovaly báseň „Pavučina štěstí.
Od prvňáčků jsme posbíraly všechny „pavoučky“, které jsme v naší třídě vylepily na velkou společnou pavučinu na zdi.
Celý den se nesl v duchu zábavy, her,hádanek, písniček a tancování při kytaře.
Celá akce tímto nekončí,postupně v rámci možností se budeme s dětmi z prvních tříd i nadále potkávat,zajdeme si na společné vycházky , a budeme upevňovat kamarádské vztahy mezi dětmi.
Mgr.Vyjídáková Dana
Přípravná třída


Staré pověsti české aneb jak to všechno bylo – 4. E a 4. F

Ve středu 18. října jsme byli na programu v Českém muzeu hudby. Program byl o českých pověstech, které jsme dramaticky ztvárnili a vytvořili jsme k nim i hudební doprovod.


Běh pro Afriku

Již podruhé se zapojila naše škola do charitativního projektu POSTAVME ŠKOLU V AFRICE.
Do běhu pro stavbu nové školy v Etiopii ve vesničce Tumticha se zapojilo letos na pracovišti v Laudově ulici 125 žáků 1 .- 5. tříd a 8 pedagogických pracovníků. Všichni dohromady naběhali 1015 kol=253 km a celkem přispěli částkou 12 942 Kč. Pomáhají tak s ostatními dárci splnit sen afrických dětí-mít šanci na vzdělání a lepší budoucnost.


Ve středu 27. září jsme ve škole měli oslavu. Pracoviště Laudova Základní školy genpor. Františka Peřiny oslavilo 35. výročí od založení. Děti si vyrobily ozdoby s číslem 35 a pak jsme se všichni sešli v atriu, kde škole popřála paní ředitelka a pak jsme škole všichni zazpívali. Na oslavu každý dostal kousek dortu a potom měly jednotlivé třídy individuální program. Děti kreslily obrázky školy, šly na procházku po okolí, modelovaly lachtany podle sochy, která stojí před školou. Každá třída položila nazdobený základní kámen do atria školy. Žáci také psali, co by škole chtěli popřát a jak si myslí, že škola bude vypadat za 35 let. Ukázky odpovědí a výtvory dětí si můžete prohlédnout u šaten.


35. výročí založení školy

35. výročí založení školy

19. 9. 2017 Výlet na Říp 4. E a 4. F


Babí léto 2017

I když na „Babím létě“ nebylo letní počasí, Čertice z Laudovky si zatančily s radostí. Všem moc děkuji za účast.
Dvořáková Šárka


Login
LOGIN
Základní škola genpor. Františka Peřiny

Created by © 2011 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy