Login

2019/2020

Francie

===> ZÁVAZNÁ PŘIHLÁŠKA KE STAŽENÍ ZDE <===


Normandie a Bretagne

Termín: 31. května – 6. června 2020

Cena: 7850 Kč

Program:

  1. den- odjezd v odpoledních hodinách (kolem 16. hodiny), noční přejezd Německem
  2. den- město Giverny, malá vesnice v údolí Seiny, obytný dům Clauda Moneta „Mistra impresionismu“ s nádhernou zahradou, je doslova poutním místem všech milovníků umění, hlavní město Normandie- Rouen. Procházka historickým jádrem s mnoha hrázděnými domy, návštěva katedrály a náměstí, na kterém byla upálena Johanka z Arcu.
  3. den- vydáme se na Alabastrové pobřeží, uvidíme nádherné bílé skalnaté útesy lázeňského městečka Étretat, pak přejdeme přes impozantní Pont de Normandie a budeme pokračovat k plážím Dne D – budeme si povídat o vylodění spojeneckých armád v Normandii v závěru druhé světové války. Navštívíme pláž Omaha Beach, kde probíhaly nejtěžší boje a válečný hřbitov Colleville-sur Mer, uvidíme zbytky umělého přístavu Mulberry.
  4. den – na nás čeká skutečný klenot- románsko-gotické opatství Mont-Saint Michel, po Paříži druhé nejnavštěvovanější místo Francie. Po prohlídce budeme pokračovat do Cancale, kde se podíváme na jednu ústřicovou farmu a navštívíme také korzárský přístav Saint-Malo.
  5. den- se vydáme na Smaragdové pobřeží a užijeme si vyhlídek na blankytně modré moře omývající skalnaté útesy v okolí Cap Fréhel. Pak nás čeká cesta vnitrozemím Bretaně se zastávkou ve vesničce Guéhenno s farním dvorem s Kalvárií, typickou památkou bretaňské architektury a sochařství. Podíváme se také na poloostrov Quiberon- poznáme tak jižní bretaňské pobřeží Côte sauvage. Do pravěku se pak přeneseme v Carnacu. Nad tisíci obrovských vztyčených kamenů- menhirů se budeme ptát, kdo je postavil a za jakým účelem?
  6. den- v městečku Vannes se můžeme vydat po stopách Tří mušketýrů, jeho historické centrum s hrázděnými domy a katedrálou svatého Petra je obklopené hradbami s krásnými zahradami, zavítáme také do městské tržnice. Na zpáteční cestě si ještě prohlédneme katedrálu v Chartres, první gotickou katedrálu, která byla ve Francii postavena. Noční přejezd do ČR.
  7. den- návrat do ČR v dopoledních hodinách.

 

Cena zájezdu obsahuje: dopravu autobusem (klima, WC, audio-video), 4x ubytování se snídaní (2x studentský hostel, Premiere Classe, Ibis Budget), služby českého průvodce, komplexní cestovní pojištění (Česká pojišťovna, Typ Evropa storno 15, E 1122204, součástí je pojištění léčebných výloh do 3 mil.Kč, úrazové pojištění, pojištění odpovědnosti a pojištění storno cesty)+ zákonné pojištění CK

Cena zájezdu neobsahuje: vstupné cca 25 € (15 € vstupné na památky, cca 10 € 1x tradiční večeře v crêperii-palačinkárně)

 

Doporučené kapesné: 60 – 100 € (na obědy a večeře, které nejsou v ceně zájezdu)

                                                

Možnost dokoupení večeří v restauracích Flunch, cena jedné večeře je cca 8 -10 €.

 

Každý účastník tohoto zájezdu musí mít na cestu vlastní cestovní doklad - občanský průkaz nebo cestovní pas s platností minimálně ještě 3 měsíce po plánovaném návratu.

Úhrada ceny zájezdu bankovním převodem na účet školy. Po odevzdání závazné přihlášky žák obdrží lístek s číslem účtu školy a variabilním symbolem pro platbu. Záloha ve výši 3000 Kč do 31.10.2019,

doplatek ve výši 4850 Kč do 31. března 2020.

 

Před odjezdem ve škole žák/ žákyně odevzdá:

1)      částku na vstupy cca 25 €

2)      potvrzení o bezinfekčnosti

3)      originál posudku o zdravotní způsobilosti

4)      kopii kartičky zdravotního pojištění

5)      kopii cestovního dokladu

 

Za zrušení účasti na zájezdu si CK účtuje tyto stornopoplatky :

 40 a více dnů před odjezdem …10 % z ceny objednaných služeb

39-30 dnů před odjezdem ….30 %

29-15 dnů …………………………..50 %

14-3 dny…………………………..… 80 %

V době kratší než 3 dny …....100 %

V ceně zájezdu je i pojištění proti stornu, tedy v případě, že zrušíte zájezd z důvodů onemocnění/ zranění (nutné vždy potvrzení od lékaře) či ze závažných rodinných důvodů, pak pojišťovna vrací 80 % ze stornopolatku.

 

Zájezd zajišťuje: Mgr. Michaela Šulová, vyučující francouzského jazyka


Základní škola genpor. Františka Peřiny

Created by © 2011-2018 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy